Praha vytvořila nový rekord: Nejdelší vyvěšený vánoční řetěz
Pražané si poslední adventní neděli užili v originálně romantickém stylu. V parku Stromovka byl za účasti známých tváří vyvěšen lepený papírový řetěz, který si svou délkou vysloužil zápis do Knihy rekordů. Vánoční ozdoba pro hlavní město, na jejíž výrobě se podílely školy, školky i nemocnice z celé Prahy a Středočeského kraje, měří úctyhodných 17 kilometrů a 292 metrů! Vzhledem k použitému materiálu bude k vidění jen tak dlouho, jak dovolí počasí, s prohlídkou proto neváhejte.
Akci Nejdelší pražský vánoční řetěz letos poprvé organizoval Magistrát hlavního Prahy pod záštitou primátora Pavla Béma. Jejím cílem bylo dopřát Praze vánoční svátky ve velkém stylu a zapojit při tom do příprav co nejvíce dětí, protože o nich jsou Vánoce především. Odměnou pro všechny zúčastněné ratolesti byl nejen hezký pocit z vlastního dílka, ale také šance na splnění jejich vánočního přání Pavlem Bémem.

Diváky, kteří v mrazivém podvečeru přihlíželi slavnostnímu umístění řetězu ve Stromovce, zahřál nejen horký čaj a svařené víno, ale také pěvecká vystoupení sboru Mráček ze ZŠ profesora Švejcara a Jana Kalouska. Celou show moderoval Jan Musil, který svým projevem příjemně podkresloval vánoční atmosféru.

Děti, které se přišly na vánoční řetěz podívat, se těšily na losování vánočních přání. Poté, co Pavel Bém oficiálně přečetl listinu, potvrzující rekord, se konečně dostalo i na malé nedočkavce. Náměstkyně primátora Marie Kousalíková, herečka Zdeňka Žádníková-Volencová a moderátorka Lucie Koňaříková vylosovaly postupně tři dětská přání, která se pražský primátor zavázal osobně splnit. Úlohou Pavla Béma, který se rozhodl ulehčit Ježíškovi práci, teď bude opatřit LEGO Farma pro Květu Valcharovou, sadu společenských her pro všechny internátní děti ze školy pro sluchově postižené z Prahy 5 a houpačku na hřiště Mateřské školy Jílkova.
Čtěte také:
Citát dne
Chcete vědět, zda inteligentní muži jsou dobrými manželi? Ale inteligentní muži se nikdy nežení.
Čert na koze gratuluje...
Dnes slaví narozeniny:
Jiří Dvořák
- herec - nar. 1967
Petr Horký
- režisér, cestovatel, spisovatel - nar. 1973
Lucie Šafářová
- tenistka - nar. 1987
Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz
Probíhající soutěže
Nejčtenější články
Galerie výherců
- Kosmetika Brelil



