Psí hotel je přesně to, jak jeho název zní – hotelem pro pejsky. Za poplatek zde vašim čtyřnohým kamarádům poskytují ubytování a veškeré služby s tím spojené, takže krmení a venčení je jakousi samozřejmostí. V tomto hotelu můžete nechat svého čtyřnohého miláčka tak dlouho, jak budete vy potřebovat. Služby zde fungují 365 dní v roce, takže se nemusíte bát, že bude na víkend zavřeno.

PROČ HOTEL?
Psí hotely vznikly především proto, že se jejich páníčkové z nějakého důvodu nemohou o svého psa postarat. Ať už z důvodu vycestování na služební cestu, dovolenou nebo jen krátký výlet, kam zvířata prostě nesmí, a oni nemají nikoho z rodiny, kdo by se jim o ně postaral. Pak je dobré poohlédnout se právě po takovém hotelu, kde mají zkušenosti a o zvířata se umí dobře a bez problémů postarat. Ti se tam pak díky tomu cítí tak dobře jako u vás doma.

UBYTOVÁNÍ
Pejsci jsou většinou ubytovaní v čistých kotcích uvnitř budovy nebo venku. Oddělené by měli být psi, feny a agresivní jedinci. Často se setkáte také s rozdělením podle kategorie od těch nejzákladnějších až po velice luxusní. Vybrat ubytování svému mazlíčkovi tedy můžete podle vašeho přání a s ohledem na jeho zvyklosti.

KRMENÍ
Strava se podává zpravidla 1x až 2x denně, podle zvyklostí každého psa. Na výběr zde máte granulovaná krmiva nebo konzervy. Po dohodě si můžou majitelé přivézt vlastní krmení, na které je pejsek zvyklý z domova.

PROGRAM
Psi jsou celý den pod dozorem psích vedoucích, kteří by měli dbát na jejich bezpečí, zábavu, vycházky mimo areál hotelu, popřípadě výcvik. Některé hotely nabízí dokonce po dobu pobytu kontakt s páníčkem přes internet. Skypování je dnes již běžnou službou, takže se pejskům ani jejich majitelům tolik nestýská.

CENA
Cena za ubytování se pohybuje kolem 200 Kč za den. Do toho je zahrnuto pouze ubytování a venčení. Za další služby, jako je speciální lékařská péče, podávání léků, výcvik, psí hry, masáže a jiné alternativní metody relaxace pro psí miláčky si musí každý majitel připlatit.