Jedná se o velmi krásné chlupaté a roztomilé zvířátko, které je velice hravé, když má náladu, velmi živelné a aktivní. Když má dobrou náladu, jedná se o tvorečka velmi společenského, se kterým se rozhodně nebudete nudit a se kterým si užijete spoustu legrace.

Musíte však pamatovat na to, že fretka není zvířátko vhodné úplně pro každého. Ostatně, každému zvířátku se musíte trochu přizpůsobit. Zatímco kočky rády hrabou v květináčích a shazují věci ze stolů nebo z polic, případně lezou po záclonách, psi zase skáčou, močí na nábytek, ale také koušou boty či jiné domácí nebo zahradní dekorace.
fretka na vodítku
Aktivní zvíře
Fretka je aktivní pouze několik hodin denně, stejně jako například kočka, většinu dne prospí. Avšak když už je aktivní, stojí to za to, ačkoli se jedná průměrně o tři hodiny denně. Nedivte se, pokud zjistíte, že se vám po bytě samy přemisťují věci. Klíče, které jste mohli nechat na pohovce, mohou být rázem pod skříní, vaše ponožky nebo spodní prádlo mohou být ve fretčině pelíšku, mohou mizet nejrůznější malé předměty na místa, kde byste je nikdy nehledali.

Vždy ve střehu
Fretka, stejně jako například králík, má sice vlastní klícku, která je vystlaná pilinami nebo jinou podestýlkou, kde má fretka záchod, ale kde také spí, ale ráda se proběhne po bytě. Buďte však na pozoru – pokaždé, když fretku vypustíte z její klícky, měli byste ji neustále mít pod dozorem.

Fretky totiž ihned někam zalezou, hned mohou něco rozdrápat nebo rozkousat, ale také vás mohou omylem při svých hrách pokousat nebo poškrábat – i z toho důvodu nejde o vhodná zvířátka k malým dětem.

Co fretka potřebuje?
– Voliéru
– Pelíšky
– Hračky
fretka při zívnutí
Na co si dát pozor?
– Rády koušou nejenom hračky, ale i vás
– Hrabou se v odpadcích
– Zalézají do temných míst
– Nejedná se o jednoduchý chov (i finančně)
– Drásají koberce
– Přemisťují drobné předměty a „kradou je“ do svého pelíšku


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup