Zdá se vám, že vaše pleť už není to, co to bývalo? Nemusíte hned kvůli tomu věšet hlavu. Některé vrásky mohou být sice neklamným důkazem stárnutí, ale většina z nich může být pouze špatnou péčí, takže vaše vizuální stránka by se měla výrazně zlepšit, pokud začnete dodržovat určitá pravidla a držet se osvědčených tipů, které pocházejí jak od předních vizážistů, tak i od dermatologů.
ženský obličej

–        Základem zdraví je bezpochyby kvalitní spánek. Pokud špatně spíte, nedobrým způsobem se to projeví nejen na vaší psychice, ale také i na vaší tělesné schránce. A to platí i pro vaši pleť. Z toho důvodu byste měli spát alespoň osm hodin denně, což je doporučená doba. Choďte spát pravidelně, tělo si pak zvykne a únava přijde automaticky v tem samý čas každý den. V případě, že máte se spánkem problémy, navštivte svého lékaře. Je dobré tento druh problému začít řešit včas. Pozdější léčba by totiž nemusela být tak účinná, jako na začátku.
černá maska na obličej

–        Dobré je také udržovat svou pokožku co nejvíce hydratovanou, zvláště pak v horkých létech. To se dá udělat jednoduše, prostě hodně pijte. Ovšem ne kávu nebo snad alkoholické nápoje, ale ideální čistou vodu obohacenou čerstvým citrónem. Tento jednoduchý, ale léčivý nápoj vám nejen dodá dostatečně množství energie, kterou ke každodennímu fungování potřebujete, ale zároveň zlepší vlastnosti vaší pokožky. Nemusíte pít kdovíjak hodně, ale rozhodně pijte pravidelně. Alespoň jeden hrníček za hodinu, a to i když zrovna nežízníte.
–        Nejen na pitný režim, ale i dbát byste měli více i na to, co jíte. Živočišné tuky, červené maso nebo příliš mnoho sacharidů rozhodně tělu neprospívají a co neprospívá tělu, to se negativním způsobem odrazí i na pokožce. Jednou za čas si samozřejmě můžete masíčko dát, ale s velkou zeleninovou oblohou. Také je vhodné co nejvíce konzumovat ovoce. Citrusy, kiwi nebo třeba broskve jsou plné vitamínů, které vám pomohou vaši pokožku efektivně regenerovat.