Bolesti hlavy, obzvláště v zátylku a ve spáncích, je opravdu nepříjemná. Zbývá vám pouze čekat, než bolest přejde. Zpomaluje vás v práci, nedokážete správně fungovat a výsledky jsou neuspokojivé. Tento problém však není neřešitelný, ať už se jedná o člověka, kterého tento problém potká jednou za čas, nebo někoho, kdo trpí pravidelnými migrénami.

muž troska

            První volbou jistě pro mnoho lidí bude prášek. Víte však, že existuje mnoho léků, které mají jako vedlejší účinek právě bolest hlavy? Zdá se to ironické, ale díky chemickým složením léky nemusí být tak účinné a zdravé, jak se zdá. Proto, pokud si jej vezmete jednou, tělu tím neublížíte, ale pokud trpíte na časté bolesti, měli byste začít vyhledávat alternativy.

            Akupunktura se počítá jako jedna z alternativních metod, ovšem většinou opravdu účinkuje. Pokud nemáte strach z jehel a nevadí vám se svěřit do cizích odborných rukou, můžete si objednat sezení. V České republice léčeben s touto metodou najdete poměrně dost a pokud se nenachází zrovna ve vašem městě, jistě bude alespoň jedna poblíž.

            Pokud však jehly nepatří mezi vaše přátele, další metodou, ke které je třeba vaší důvěry v ní, je využití bylinek. Přesněji levandulový olej, který působí zároveň na nervy. Takový olej seženete například i v drogérii DM, poté si můžete k levanduli přivonět a olej vmasírovat do spánků.
křivá hladina

            A samozřejmě úplně nejdůležitější léčba a zároveň prevence proti bolesti, je voda. Dehydratace způsobuje těžké migrény, tudíž vám pití vody pomůže tento problém vyřešit. Voda totiž ředí krev. Bez ní je hustší a pro transport se cévy rozšiřují. Tlačí na kost a důsledek vám již jistě dojde. Proto pijte pravidelně, v létě však o něco více. Zkuste omezit sladké nápoje a opravdu se soustředit spíše na pití vody. Neřiďte se podle přesných litrů, ale zkuste si vypočítat, kolik potřebujete vy. Jistě to však bude více, než jste pili doteď.