Člověk zkrátka potřebuje odjet na dovolenou a načerpat dostatek síly na další náročné dny. A skutečně v přírodě si nejvíce odpočine a načerpá dostatek energie. Slovinsko nabízí mnoho krásných přírodních úkazů, které stojí rozhodně za obdiv. A jsou skutečně místa, která jsou velmi krásná v každém ročním období. Vyzkoušejte například vycestovat do míst Jezerska, které zajisté přináší samé kladné benefity. Krajina je obklopena rozsáhlými lesy, čistou vodou a nechybí ani bohatství bylinek, kterých je tu dostatek. Ubytovat se dá v podstatě velmi dobře v těchto končinách. Můžete si zamluvit spaní ve stanech nebo v dřevěných chatkách, které jsou svým způsobem velmi výjimečné, a naleznete zde kouzlo domova. Možná je to i tím, že okolí je velmi pěkně upravené a plné zeleně. Jak se zdá tak Jezersko je balzám jak pro ducha, tak pro duši a konec konců i pro tělo.

dívky sedící na zábradlí obdivuje krásu přírody

Klidné horské údolí

Výhodou je především to, že zde je mnoho různých turistických tras, avšak turistů zde moc není. Tudíž v podstatě skutečně strávíte dovolenou v klidu a můžete si dopřát dostatečný relax. Není příliš daleko od naší republiky, jelikož se nachází za hranicemi s Rakouskem. Jezersko nepřekvapí jen malebnou přírodou, ale rovněž zachovalou architekturou a dokonce i zde lze ještě obdivovat chaloupky, jejichž původ sahá až do 16. století. Ačkoliv je zde nejoblíbenějším cílem Česká chata, tak rozhodně se vyplatí si na chvíli posedět u malého Planšarského jezera.

nádherná krajina

Léčivá voda na dosah

V Jezersku pramení léčivá minerální voda, které se říká Jezerská slatina. Může se běžně ochutnat z dřevěného koryta, ale dokonce není problém si ji vychutnat i v některých restauracích. A kdo zrovna nemá chuť na minerální vodu, tak ať neváhá a ochutná nějaký z jedinečných bylinných likérů. Jak to vypadá, tak jsou to takové lázně a oddychové místo pro ideální rodinnou nebo romantickou dovolenou.