Je celkem přirozené a logické, že když je zima, tak se člověk rád přikryje teplou dekou nebo pořádnou peřinou. Ale v létě? Když jsou příliš vysoké teploty, tak se ještě přikrývat? To moc rozum nebere. Leda pokud by se ovšem nejednalo o speciální péřové přikrývky, to už by byla zcela jiná pohádka. Možná stále pochybujete, ale to nic nemění od skutečnosti to, že péřové lůžkoviny patří mezi velmi kvalitní a komfortní prvek k pohodlnému spánku.

péřové polštáře

  1. izolační schopnost – to je první velké plus, které ukrývají přikrývky, které jsou vyrobené z pravého husího peří. Testy skutečně prokázaly, že takové peří dokáže udržet teplo s minimální ztrátou. V podstatě se s takovým zpracováním péřové výplně můžete setkat běžně u jiných produktů, například u spacích pytlů nebo zimních bund. Zkrátka si poradí s extrémními podmínkami, což je právě specifické i pro péřové lůžkoviny.
  2. peří pohlcuje vlhkost – ač se to nezdá, tak právě kvalitní peří pojme až 5 % vody, ale v podstatě na pohled nebo na dotek nikdo nic nepozná. Ono totiž to má ještě jednu zvláštnost, že se během dne zase odpaří a ani péřové polštáře nezůstanou viditelně změněné, jednoduše všechno bude zase v normálních hodnotách.
  3. dlouhá životnost – není třeba připomínat, že samotné peří je velmi trvanlivé, a tak lze péřové komplety skutečně používat i desítky let.
  4. peří je přizpůsobivé a příjemné – lůžkoviny se totiž dokážou přizpůsobit křivkám těla a rovněž i pohybům. Ne nadarmo se říká, že jak si člověk ustele, tak si i lehne, což platí i v tomto případě. Během spánku se každý několikrát převrátí, změní svoji polohu a není nad to, když se přikrývka a polštář přizpůsobí. Poté dokonce není šance, aby zde proudil studený vzduch nebo někde něco tlačilo. Spánek tak bude velmi kvalitní.

ustlaná postel

  1. přírodní materiál – peří je rozhodně čistě přírodní surovina a v kombinaci s bavlnou vytváří jedinečné spojení, které je vhodné i pro alergické osoby. Za tím stojí ale i kvalitní ošetření husího peří.
  2. snadná údržba – jednoduše se dají péřové komplety vyprat.