Stěhování na vesnici za čerstvým vzduchem je trend, stejně jako zobání chia semínek. Někdo řekl, že je to dobré a tak to děláme, bez rozmyslu bez uvážení. Na vesnici je lepší vzduch než ve městě. Pravda se v tomto případě ubírá mnoha cestami, a protože čerství vzduch je určen okolím, přírodními podmínkami v oblasti a způsobem topení našich sousedů, neměl by nikdo z nás s přesvědčením tvrdit, že vesnice je lepší než město.


Jíme Bio a tak hledáme zeleninu od farmáře, hledáme značku a nálepku, která nás utvrdí v naší víře, že to co kupujeme je dobré. Zjišťujeme ale, na čem to farmář vypěstoval?

Abyste dostali samolepku Bio, musíte splnit velikou hromadu podmiňujících věcí, můžou na Vás přijít kontroly a podobně. Druhou věcí ale je, že samolepka Bio byla využitá pro obchod a tak všechno Bio je drahé, protože je to Bio a co Bio není, to je špatné a zavrženíhodné. Zamyslet se nad tím, je možná dobré téma k diskuzi o potravinách. Neznamená to však, že Bio je špatné, jen že ne vše, co není Bio je zavrženíhodné.


Žijeme ve světě domněnek, nic nás není schopno přesvědčit o opaku, pokud máme domněnku, držíme se jí zuby nehty. Žijeme-li domněnkami, nevidíme svět kolem nás.

Myslíte si, že víte? A skutečně tomu tak je, nebo jen vycházíte z nějaké domněnky, kterou jste si vytvořili v návaznosti na něčí názor, nebo výzkum. Z historie víme, že nic není 100% a to ani ve světě vědy. Vždy se najde parametr, který se mění. Jak žijete Vy, také si tvoříte předpoklady o tom, jak kdo uvažuje a ani se neobtěžujete zjistit, jestli tomu tak opravdu je?


Zvolili jsme si způsob života a držíme se ho. Máme ale právo odsuzovat ostatní, za jejich volbu? Kdo nám takové právo dává a co nás přivedlo na tu myšlenku, že naše je nejlepší?

Každý by měl věřit ve své přesvědčení, ve svůj způsob života, měl by však uvážit, zda jeho pravda, je pravda pravdoucí, nebo jen pravda, stejně jako má pravdu i někdo jiný. Samotné slovo pravda je ošemetné a často ohýbané. Pokud v něco věříme a jdeme nějakým směrem, proč se špinit hanobením něčeho rozdílného. Na světě je mnoho věcí, se kterými je třeba něco udělat, měli bychom však pomyslet na to, co náš zásah způsobí. Musí stejnou změnou projít opravdu všichni?