Přebytečné centimetry kolem pasu vadí nejen ženám, ale také mužům. Pokud jste se rozhodli, že se jich zbavíte, poradíme vám pár jednoduchých cviků, díky nimž bude vaše bříško ploché.

Každé cvičení není vhodné na spalování tuků. Je potřeba zkombinovat správné cviky, které spolu s vaší vytrvalostí a pravidelností přinesou viditelné výsledky již po pár týdnech.

Ø  ŠLAPÁNÍ NA KOLE – tento cvik připomíná šlapání na kole. Díky němu procvičujete všechny svaly na břichu, proto je velmi účinný. Lehněte se na podložku a dejte dlaně za hlavu. Kolena přitáhněte k hrudi a zvedněte hlavu ze země. Narovnejte pravou nohu a tělo zároveň natočte tak, abyste se pravým loktem dotkli levého kolena. Stejný pohyb opakujte i na druhou stranu. Celý cvik opakujte 15x.

Ø  PŘITAHOVÁNÍ KOLEN –  lehněte si na záda a ruce dejte za hlavu. Zvedněte pravou nohu, přikrčte ji a přitáhněte k hrudníku. Zároveň zvedněte levý loket a přibližte ho ke kolenu. Pohyb by měl být plynulý. Nezapomeňte zatnout břišní svaly. Pohyb opakujte i na druhou stranu. Celý cvik opakujte 15x.

Ø  OTOČKY S MÍČEM –  sedněte si a pokrčte nohy. Do rukou vezměte menší míč. Nohy pokrčte a zvedněte asi 20 cm nad podložku. Celým trupem otáčejte doprava doleva, ruce s míčem jdou vždy na protější stranu. Cvik opakujte na každou stranu 15x.

Ø  HOROLEZEC –  zaujměte pozici jako pro kliky, akorát přitáhněte pravé koleno co nejvíce šikmo dopředu, směrem k levému rameni. Poté ho vraťte zpět a cvik proveďte stejně i na druhou stranu. Neprohýbejte se v zádech a myslete na to, že by pohyb měl vycházet z boků. Cvik provádějte 15x na každou stranu.

Cvičit byste měli alespoň 15 minut denně. Pokud ke cvičení přidáte ještě rychlou chůzi, běhání, plavání, spinning nebo jízdu na eliptickém trenažéru, výsledky uvidíte velmi brzy.

Nezapomeňte jíst především celozrnné potraviny, zeleninu, ovoce, mléčné výrobky a ryby. Vynechat byste naopak měli bílé pečivo, sladkosti, chipsy, tučná jídla a sladké nápoje. Jezte pravidelně 5x denně, raději menší porce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup