Nuže, začnou se shánět peníze. Když se zaloví ve vlastních úsporách, je zjištěno, že bychom si něco menšího koupit mohli. Například takový středně velký. Ale stan.
Pořádají se tedy nájezdy na příbuzné. Tedy ti otrlí, ti, co otrlí nejsou, zamíří do banky. Ponechme stranou jak pochodili ti u příbuzných. Škaredé věci se šířit nemají a podívejme se na ty, jak dopadli v bance. Aha, tak prý naprosto stejně. Nu, banky mají poměrně přísná pravidla a než někomu půjčí, stokrát jej prověří, proklepnou, perlustrují, a slídí kolem.
Nuže, nedá se nic dělat zkusíme hypotéku. Jenže od začátku tohoto roku. Míníme rok dva tisíce dvacet, i hypotéky mají přísnější pravidla. A to nemluvě o tom, že se kdekdo hrabe v registrech a kdo ví v čem, aby se nějak zajistil.
Chalupa u lesa
Existuje však ještě i jiná možnost. Tou je nebankovní hypotéka. A buďte si jisti, že tam se nikdo v registrech hrabat nebude.
Tato finanční pomoc má své zákony. Ty jsou v něčem stejné, například v povinnosti splácet, ale v něčem zase úplně jiné. Rozhodně je zde daleko větší šance uspět nežli u jiných institucí, které dělají velké drahoty. Ostatně, mají na to právo.
Zde však nedělají takové ciráty. Nevadí dokonce ani zadluženost, firma si umí poradit s vaší konsolidací.
Dům ve městě
Také nic neplatíte předem, dokonce ani odhad nemovitosti. Žádné poplatky za to, že úředník v bance vypíše nějaký papír za pět minut a vy přijdete o pět stovek. Ne, ne. Nic takového. Prostě všechno je záležitostí firmy z výše uvedeného odkazu a vy se o nic starat nemusíte. Samozřejmě, že potřebné dokumenty jsou něco jiného. Ty se však netýkají peněz.
Nezbývá než si nechat udělat kalkulaci, za kterou rovněž nic neplatíte a podle toho bude jednání dále pokračovat. Takže se klidně může stát, že během několika dnů může kterýkoli člověk opravdu bydlet ve svém. Třeba na chalupě u lesa, nebo ve vile ve městě.