Lednicko-valtický areál je krajinný celek na Moravě o rozloze necelých 300 km2. Patří mezi krajinné památkové zóny České republiky a také je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. To a spousta kulturních i přírodních památek z něj dělá turisticky velmi oblíbené a vyhledávané místo.
Mezi nejoblíbenější kulturní památky patří zámky Lednice a Valtice (odtud také areál získal pojmenování), dále spousta salet, například Janův hrad, Minaret v lednickém zámeckém parku, sloupořadí Tři Grácie, Maurská vodárna, Dianin chrám a mnoho dalších. Z přírodních památek jsou nejznámější asi Lednické rybníky, dále třeba PřP Niva Dyje nebo PP Jezírko Kutnar. Taková spousta zajímavých míst láká velké množství turistů. Mnozí z nich přichází z větší dálky, tudíž potřebují někde přespat. K tomu slouží nemalá spousta hotelů v této oblasti, jedním z nich je Hotel Galant.kufr s foťákem
Hotel Galant (dříve hotel Harlekin) svou činnost započal roku 1995 jako originální stavba spojující pohodlí konce dvacátého století s malebností gotiky tudorovského stylu. Polohou se hotel může chlubit tím, že se skutečně nachází v srdci Lednicko-valtického areálu, asi 100 metrů od největší chlouby této oblasti zámku Lednice a jeho zahrad.
Ubytování lednice a okolí lednice.galant.cz dosahuje čtyřhvězdičkové úrovně. K dispozici je 50 pokojů s celkovým počtem 105 lůžek. Pokoje jsou rozděleny do tří kategorií:

  • Standard nabízí příjemné a romantické prostředí ve stylu Sleep Healthy (ergonomické matrace, povlečení ze 100% bavlny, antialergické polštáře). Většina pokojů je i s balkonem.
  • Deluxe vyhovuje vyšším nárokům na komfort. Ubytování je v rodinném pokoji sestávajícího z ložnice a obývacího pokoje. Opět se vyznačuje koncepcí Sleep Healthy. Pokoje nabízí příjemný výhled na řeku Dyji.
  • Rodinný pokoj poslouží větší skupince přátel či rodinám s dětmi s vyššími nároky na komfort. I zde je oddělena ložnice od samostatného obývacího pokoje, koncepce Sleep Healthy a taktéž výhled na řeku Dyji.

Minaret v Lednici
Každý pokoj disponuje satelitní TV, trezorem, minibarem a vysoušečem vlasů. Wi-fi připojení je dnes už samozřejmostí.