Silné magnety slouží ve výrobě, průmyslu, najdete je ve strojích, přístrojích, mnoho magnetů je použitých v automobilech. Dají se však využít i v menší domácí dílně, hodí se pro každého kutila. Podívejte se na 5 tipů, na co vám magnety mohou sloužit.

1) Magnetický držák z magnetických úchytů

Magnetické úchyty a šroubovací magnety jsou složené ze silných neodymových magnetů a ocelového pouzdra. Některé mají otvory na přišroubování nebo už všroubované háky či oka. Na co se hodí? Vyrobte si magnetický držák nářadí. Přišroubujte několik magnetických úchytů na ocelový profil nebo dřevěné prkno, které pak připevníte ke stěně. Budou na něm dobře držet i větší kousky nářadí. Záleží, jak velké a silné magnety vyberete a použijete.

UMG2142-5-zpusobu-jak-vyuzit-silne-magnety-v-dilne-uvodni

2) Teleskopický magnet jako dlouhá ruka

Vysunovací teleskopický magnet je šikovný pomocník do kapsy, do auta, dílny i do dámské kabelky. Když vám hluboko pod stůl zapadnou klíče, zakutálí se šroubovák nebo jiné nářadí, s teleskopickým magnetem je vytáhnete během chvilky. Je vhodný i na posbírání rozsypaných šroubků. Pro tento účel jej doporučujeme vložit do kelímku. Šroubky se k magnetu přicvaknou i přes něj. Teleskopický magnet s kelímkem a nacvaknutými šroubky pak jen přemístíte nad krabičku a magnet vyjmete. Magnetická síla zmizí, šroubky popadají dolů do krabičky.

3) Magnetické kapsy a rámečky pro návody a soupisy

Máte-li plné ruce, hodí se mít výrobní postup, návody nebo například soupisy materiálu hezky na očích. Dobře k tomu poslouží magnetické kapsy a rámečky. Papíry do nich lehce vsunete a nacvaknete třeba k plechové skříni v dílně. K dispozici jsou různé rozměry, barvy, verze bez krycí fólie i s ní.

UMG2142-5-zpusobu-jak-vyuzit-silne-magnety-v-dilne-2

4) Svařovací magnety a magnetické úhelníky

Jak si uvolnit ruce, když svařujete, natíráte, lakujete ocelové profily? Zafixujte je do požadované polohy pomocí svařovacích magnetů. Úhlové magnety jsou k mání ve více rozměrech, s různou magnetickou silou, buď magnetické trvale nebo i vypínací varianty. Na webu Unimagnet.cz seženete také zemnicí ukostřovací magnety.

5) Břemenové magnety uzvednou i slona

Pouštíte se do větší akce? Břemenový magnet unese i několik tun. Můžete pomocí něj přemisťovat ocelové plechy, železné traverzy i kulatinu. Avšak pozor – stejně jako u jiných zvedacích zařízení, je třeba dodržovat bezpečnostní pokyny a nikdy nestát pod zvednutým břemenem.

Už při práci používáte silné magnety? Pokud ano, které?