Hledání práce není nic až zas tak snadného, a proto si řekneme pár tipů. Se samotným prvotním hledáním nám pomůžou speciální internetové portály.

Hledání pracovního poměru

Snaha je potřeba

Abychom získali slušnou práci, tak skutečně musíme jejímu hledání a získání věnovat dost energie, protože najít dobrou nabídku a přesvědčit zaměstnavatel, že Vy jste ti praví není nic jednoduchého. Proto je nejlepší klidně několik hodin denně se hledání a oslovování věnovat. Je dobré rozeslat životopisů a motivačních dopisu více, protože tím se úspěšnost výrazně zvedá. Abyste při takovém množství mailů neposlali životopis někam dvakrát, tak si dělejte seznam.

práce u počítače

Nad nabídkou ovšem vždy popřemýšlejte, protože nemá cenu snažit se o práci, kterou byste ani nechtěli dělat. Na dobrém životopisu a motivační řeči opravdu hodně závisí, takže si dejte záležet. Jestliže Vás společnost pozve na pohovor, tak musíte potvrdit, že se pro danou pozici hodíte. Na otázky odpovídejte pravdivě, protože nemá cenu lhát. Na obvyklé otázky se můžeme připravit již dopředu, k čemuž patří také, jaké byste si představovali platové ohodnocení.

Internetový portál

Jako řada jiných věcí se nabídka práce přesunuli v masivní míře na internet, protože ten má opravdu skvělý dosah. Funguje to jako u běžných inzerátů, kdy společnost dá nabídku, že hledá člověka na určitou pozici. Po kliknutí se nám zobrazí podrobnější informace, ve kterých je uvedena třeba mzda, benefity a požadavky na potenciálního nového zaměstnance. Při vyhledávání můžeme použít různé filtry, kam si snadno navolíme lokalitu, typ pracovního poměru, plat, pozici a další parametry, abychom se nemuseli prohrabovat spoustou nabídek, které nás nezajímají.

práce u počítače

Tento web je opravdu v tomto ohledu propracovaný, takže se Vám zobrazí opravdu jen nabídky, které hledáte. Klidně si na zvolené pozice můžete nechávat zasílat upozornění na email, že byla podaná nějaká nová, abychom měli přehled a hned mohli danou společnost kontaktovat. Samozřejmě nemusí jít o klasickou práci, ale klidně třeba o brigádu na letní období.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup