Máte hypotéku? Určitě jste byli bankou upozorněni, že musíte při žádosti o získání hypotéky doložit i to, že máte životní pojištění i pojištění pro případ že nebudete schopni splácet své závazky. Sem tradičně patří nezaměstnanost, pracovní neschopnost, ale i trvalé následky po úraze. Člověk nikdy předem neví co se mu v životě přihodí, ale to není důvod jen sedět aby se nic nestalo. Pokud člověk dodržuje při všech činnostech bezpečnostní pokyny, je riziko úrazu minimální. To se týká spíše pracovní oblasti, ale ve volnočasových aktivitách máme většinou tendence se více odvázat a více riskovat. A to může být problém.

jízda na kole

Víte co je adrenalinový sport?
Adrenalin je látka, díky které se cítíme dobře. Je to stav podobný tomu, když si vezme nějakou návykovou látku. Adrenalin se zvyšuje v příjemných ale zejména v nebezpečných situacích. A ty můžeme zažívat i při sportu. Naprostá většina lidí se spokojí s běžnými sporty jako je třeba lyžování nebo jízda na kole, ale někteří lidé prostě adrenalin potřebují, a tak se věnují i adrenalinovým sportům. Pokud máte rodinu a závazky, je docela riskantní nemít pojištění adrenalinových sportů, které vám může zachránit střechu nad hlavou.

peníze mince

Stát se může cokoliv
Úraz si můžete přivodit i doma, staré zakopnout a nebo si přivřít prsty do dveří auta. Jenže následky nebudou tak hrozné, jak je to možné u těchto sportů. Velmi rozšířeným typem adrenalinového sportu je rychlá jízda na kole po nezpevněném terénu. Věnují se mu spíše muži mladšího věku, ale není to pravidlo. U některých sportů si můžete dávat pozor jak chcete, ale stačí jedna malá chyba a problém je na světě. Proto je vždy lepší si připojistit i rizikové aktivity, protože ty většinou základní pojištění nekryje. Myslete na budoucnost nejen své ale i své rodiny a zajistěte jí bydlení za jakékoliv situace.