Pokud se nechcete v letních měsících doma doslova zalykat vedrem, měli byste včas udělat razantní krok a pořídit si domů alespoň základní klimatizaci.

Příjemné klima i v červenci

Klimatizace na střeše

V případě, že jste v posledních několika letech nebyli během letních prázdnin někde mimo naši republiku, určitě si moc dobře pamatujete, jaké počasí v tomto ročních obdobní u nás panovalo. Vedra zde byla až k zalknutí a na rozdíl od přímořských států nám situaci neulehčoval ani příjemný přímořský vánek. Nechcete-li, aby se situace opakovala, měli byste proto udělat maximum. Přeci jen, tropická vedra nejsou zrovna nejzdravější, i když mohou mnoha lidem vyhovovat.

Nejlepším řešením, tedy alespoň pro domácnost, je pořídit si klimatizaci, a to, pokud možno zcela novou. Samozřejmě, že můžete sáhnout i po použitém modelu, ale příliš se to nedoporučuje. Konec konců, jedná se o citlivé zařízení, se kterým není radno často manipulovat.

V případě, že si vyberete některý z nových moderních typů, získáte tím zároveň i jakousi formu přímotopu. Některé nejnovější typy totiž fungují stejně dobře k ochlazení, jako k oteplení. Je možné tedy správnou klimatizaci používat jak v letních měsících, tak i v těch zimních. Samozřejmě, že si můžete vybrat model, který toto neumožňuje. Ne vždy je výhodné takto vytápět, zvláště, když máte jiný, levnější zdroj vytápění. V takovém případě zaplatíte samozřejmě za přístroj o dost méně, jelikož bude disponovat pouze jedinou funkcí a použitelný bude prakticky jen během vlny velkých veder.

Bytová klimatizace

Instalace

Nekoupíte-li si rovnou levný přenosný model, který zvládnete nainstalovat sami, budete určitě potřebovat montáž klimatizace praha. Bez této služby se neobejdete. Nemusíte se ale bát, že budete muset spěšně shánět někde specialisty na montáže. Naprostá většina prodejců neprodává pouze samotné přístroje, ale zároveň s tím nabízí právě i instalaci. Vy si prostě jen vyberete jen typ klimatizace a pokud bude nutné provést odbornou instalaci, rovnou se domluvíte na datu, kdy se vše provede.