Známe to třeba z filmů pro pamětníky. A i dnes to můžeme občas někde zahlédnout, třeba když někam zavítají vysoce postavení politici nebo celebrity. Přijede vůz a v něm zmíněná VIP osoba, která pochopitelně nesedí za volantem. Protože tam sedí najatý šofér, který dotyčného člověka vozí.
Prostě je tu možnost nechat se vozit profesionálem. Ale vlastního šoféra si u nás jen tak někdo nepořídí. A pokud už ano, pak vesměs jenom na velmi krátký časový úsek, ve chvíli, kdy je třeba využít služeb taxi. Jejichž využívání ale není zase až tak docela samozřejmostí, protože to přece jenom leze do peněz a jsou tu i cenově přijatelnější alternativy.ruce na volantu
Ale i docela obyčejný našinec si může dopřát onen luxus. Tedy mít vlastního šoféra, který ho bude vozit jeho autem, kamkoliv bude jenom libo. Protože se i taková služba v našich končinách nabízí a není určena výhradně společenské smetánce.
Stačí si to zařídit na a i ten nejprostší z nás se může rázem cítit dejme tomu jako Pretty woman v limuzíně. I když je pochopitelné, že u průměrného našince nepůjde zase až tak o limuzínu, spíše o docela obyčejné tuctové osobní auto do 3,5 tuny. A to proto, že se tato služba nabízí výhradně v případech, kdy k řízení podobného vozidla stačí řidičský průkaz B.
Každý z nás si tak může pronajmout vlastního šoféra. Třeba proto, aby hnul žlučí závistivým sousedům, třeba proto, aby udělal dojem na nějakou slečnu. I když ve většině případů jde o důvody daleko prozaičtější; třeba o to, že dotyčný majitel auta hýřil celou noc a nyní není ve stavu, kdy by byl schopen řídit, třeba proto, že majiteli auta brání v řízení dejme tomu zranění nebo jakýkoliv jiný představitelný i nepředstavitelný důvod.řidič v autě
Tady si lze najmout řidiče zběhlého v řízení nejrůznějších typů vozidel, profesionála, který člověka odveze kamkoliv, klidně i na pomyslný druhý konec světa. Šoféra si tu lze najmout na hodiny stejně jako na celé dny a týdny. A pak se vozit. Třeba úplně stejně jako páni ministři.