Chcete si tohohle krasavce pořídit domů, ale stále váháte, zda veškerou péči o něj zvládnete? Přemýšlíte, co bude potřebovat a co je potřeba ještě před samotnou koupí zařídit? V takovém případě je lepší poradit se se zkušeným chovatelem, který vám dá cenné rady a poradí vám pomůcky, které se mu léty osvědčily. Vše ale nakonec závisí na vás a proto se nechte inspirovat naším článkem, který bude vaším průvodcem.
Sedlo na koně

Jak budete vodit?

V první řadě je potřeba pořídit vodítko a ohlávku pro koně, protože bez těchto dvou věcí se na začátku neobejdete. Ve spoustě případů už sice dostanete hřebce, nebo klisnu i s ohlávkou a vodítkem, ale určitě se vyplatí mít alespoň od všeho ještě jedenkrát v záloze. Nové vodítko je totiž pro majitele pomyslným symbolem vlastnictví. Říká vám, že v tuto chvíli už je hřebec skutečně váš.

Čistota především

Hned druhým nejdůležitějším bodem je pořízení kartáčů na čištění. Kůň se totiž musí pravidelně čistit a hřebelcovat. Pořiďte si jich hned několik najednou, protože ani nebudete vědět jak, ale kartáč bude pryč. Po čištění srsti nezapomeňte z kartáče vyklepat prach a vyčesané chlupy a alespoň jednou za měsíc kartáč řádně umyjte v dezinfekčním prostředku.
Trénink venku
Další potřeby se budou lišit podle toho, jakému stylu ježdění se chcete věnovat. Zamyslete se, zda se budete zaměřovat na parkur, drezuru nebo voltiž? Budete jezdit každý den nebo vyjedete na vyjížďku jednou za čas? Budete chtít ustájení v boxu nebo raději venku? Máte k dispozici jízdárnu nebo halu? Chcete jezdit i v noci? Otázek, které si musíte odpovědět ještě před koupí je spousta a nevyplatí se je podceňovat.

Nezapomínejte i další potřeby, které bude třeba pořídit:

  • Uzdečka
  • Dečka pod sedlo
  • Sedlo
  • Péče o kopyta
  • Lékárnička

Pokud budete chtít jezdit i v zimě, budou potřeba ještě návleky na koně, které ho ochrání před zimou a mrazem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup