Podlaha je velkou součástí vznikajícího interiéru, proto by jí měl každý věnovat řádnou pozornost. Je důležité zvolit takové materiály, které budou odpovídat využití dané místnosti, budou funkční, příjemné pro daného uživatele pokoje a v prvé řadě se mu musí líbit. Krytina podlahy ovlivní celkový dojem, který místnost bude vzbuzovat a bude základem pro vaše budoucí vybavení.

Dřevěná podlaha

A jak to tedy je s jednotlivými druhy materiálů? Bude nejlepší dřevo, koberec či PVC? Blíže rozvedeme jednotlivou skupinu níže.

Dřevo

To má skvělé tepelné a taktéž izolační vlastnosti. Vyznačuje se také dlouhou životností a nemají s ním problém alergici.

Podlahové palubky vyhledávají především lidé, kteří mají rádi přírodní vzhled a kvalitu dřeva. Dřevo je už při doteku teplé a měkké, což zabezpečuje pohodlnou chůzi. Další velkou výhodou je fakt, že se při poškození dá snadno opravit.

Nadruhou stranu je nutné počítat s jeho vysycháním a tím, že dřevo tzv. pracuje. Je tedy možné, že se na povrchu vytvoří malé mezery. Také bude potřeba dřevěnou podlahu jednou za čas ošetřit přírodními oleji či lakem.

Koberec

Tento druh podlahové krytiny je vhodné využít v těch místnost, kde se předpokládá, že se tam budou pohybovat malé děti, nebo budete trávit více času sezením na podlaze. Jeho hlavní funkcí, je zútulnit a probarvit interiér. Do dětských pokojů se často používají koberce, které na sobě mají výrazné obrázky nebo například se vzorem silnice. Nebojte se využívat výrazné barvy a geometrické obrazce. Volte takové koberce, které jsou příjemné na dotek a snadno se čistí.

Dřevo přidá na útulnosti

PVC/Vinyl

Obě tyto varianty jsou vyrobeny z polyvinylchloridu, což je vlastně umělé PVC. Můžete je pořídit v různé barvě, šířce a délce. PVC je při chůzi měkčí než je vinyl, obě jsou ovšem pružné, velmi snadno se instalují a jejich údržba je taktéž bezproblémová. Jsou vysoce voděodolné a hodí se i na podlahové vytápění.