1. Psi
Není se nejspíš čemu divit. Jsou to loajální a milí společníci, kteří nás umějí zabavit i potěšit. Dokážou nás vytáhnout ven a kdykoli se s nimi můžeme pomazlit. Dají se skvěle vycvičit, umí poslouchat i naslouchat, jsou dobrými ochránci svého stáda, ale jsou také hraví a inteligentní.
pes a kočka
2. Kočky
Kočky jsou sice známé tím, že jsou vrtkavé, svobodné a soběstačné, ale pokud si s tímto chomáčkem chlupů najdete společnou rovnováhu, kdy se budete vzájemně respektovat, kočka se stane věrným společníkem na deset až patnáct let.

3. Křeček
Pokud máte malé děti, tento chlupatý kamarád jim jistě udělá radost a navíc je naučí zodpovědnosti. Křeček je neškodný a nenáročný, proto je vhodným zvířátkem právě dětem v bytech, jelikož nevyžaduje nijak velký prostor, stačí malé terárko nebo klícka.

4. Rybičky
Nejedná se sice o mazlíčka v pravém slova smyslu, přesto si je často domů kupujeme na chov. V tomto případě se však jedná spíše o koníček, pokud jde o exotické druhy, ale také o dekoraci interiéru. Pokud máte děti, jistě se jim budou líbit barevné rybičky, nebo také vodní šneci.

5. Myši
Podobně jako křečci i tyto hlodavce je možné chovat v malém prostoru.

6. Morčata
Jedná se o domestikované druhy hlodavců, kteří jsou společenští a ideálně by měli být chováni v páru.
modrý papoušek
7. Papoušci
Pokud máte v bytě či domě ticho, pořiďte si papouška nebo ptáčka. Jeho štěbetání, pískání nebo i mluvení hned udělá váš dům veselejší!

8. Hadi
Chov hadů je poměrně složitý, jelikož potřebují speciálně upravené terárium s konstantní teplotou, navíc musí být dostatečně velké. Kromě toho je potřeba hadovi zajistit dostatečnou kořist.

9. Želvy
Tito plazi jsou u nás chráněni, a jak suchozemské, tak i sladkovodní druhy mají své speciální potřeby. Chov těchto tvorů je náročný.

10. Králíci
Jsou to hraví a společenští hlodavci, kteří jsou stejně oblíbení jako třeba morčata. Jsou ale o mnoho aktivnější, proto je potřeba jim zajistit velkou klícku a nechávat je proběhnout.