Přemýšlíte nad tím, že byste si koupili bígla, ale jste na pochybách? Rozhodně nebuďte. Bígl je nádherný a kromě toho také milý pejsek. Jestli je něco, co je třeba, pak rozhodně dbát na jeho výchovu. Pokud jste slabší povahy, mohli byste z něj zoufat, protože umí být dost tvrdohlavý. Jestliže se mu ale budete dostatečně věnovat, lepšího kamaráda rozhodně nikde nenajdete.

bígl na trávníku

Jedná se o nenáročné plemeno a to jak z hlediska výživy tak i péče. Jak jsme již výše psali, je třeba věnovat pozornost jeho výchově. Potřebuje hodně pohybu. Kromě toho všeho má velkou snahu pracovat, ale samostatně.

Pokud máte dítě, určitě si vzpomínáte na to, že jste tomu museli přizpůsobit celý byt. Podobně je tomu tak s bíglem. Pokud je v pubertě, je třeba počítat s tím, že občas něco vyvede.

Potřebuje pevnou ruku. Při výchově je až třeba mu vštípit, kdo je pánem.

Svou inteligenci a své rozhodnutí využívá podle svého. Tak byl vycvičen i v minulosti. Jeho důležitostí někdy zkouší i svého páníčka. Zkouší totiž meze, kam až to může zajít.

Při první procházce je třeba počítat s tím, že vám navolno uteče.
chůze bígla

Jestli je něco, co rozhodně nesmíte, pak jej nechat se nudit. Miluje lidi a další zvířata. Pokud si jej nebudete všímat, může dělat naschvály a to i přesto, že ví, že se to nemá.

Milují sport, takže je neutaháte ani při pěších túrách, které nebudou zrovna krátké. Není se čemu divit, že se věnují agility nebo dog dancingu.

Při výběru bígla je nejlepší zapátrat po jedinci, u kterého lze prokázat původ. Papíroví rodiče jsou totiž zárukou.

Pokud byste o něj měli zájem, měli byste navštívit stránku Beagle Clubu v ČR. Tam najdete kromě seznamu chovatelských stanic také spoustu odpovědí na často kladené otázky ohledně chovu.

Máte také možnost zakoupit si za pár korun brožurku, která se jmenuje Život s bíglem. V ní totiž najdete veškeré informace pro začátečníky, což se rozhodně vyplatí.