Pokud hledáte internet na doma, vyzkoušejte DSL. Jedná se o pevný internet, který je schopen zajistit nejen pracovní povinnosti, ale i zájmy a záliby. Můžete díky němu pracovat z domova a využívat složité aplikace, stahovat filmy nebo hrát jakékoli hry online. Nejste omezeni koupenými daty, signál je stabilní, nemají na něj vliv ani zhoršené povětrnostní podmínky a samozřejmostí je dokonalá ochrana dat. Pro připojení postačí kvalitní modem, který díky Wifi zajistí signál po celé bytě nebo domě. Vybírat můžete z celé řady tarifů. Více informací naleznete na portálu pripojto.cz.

html data

Jak funguje DSL?

Data jsou přenášena pomocí telefonického vedení a v nabídce nalezete různé typy DSL, jež se liší dosahem, frekvenčním pásmem a maximální dosažitelnou rychlostí. Na DSL má vliv i vzdálenost ústředny a také kvalita kabelové infrastruktury. Pokud je tedy kabeláž v daném místě staršího data, může ovlivňovat stabilitu internetu. Vzhledem k tomu, že rychlost tohoto způsobu připojení je vyšší, dochází tak ke snižování odezvy a eliminují se ruchy a výpadky během využívání internetu. Lze tak vykonávat více činností naráz, bez obav, že vše nebude fungovat tak, jak má. Veškeré aktivity jsou chráněny a vy se nemusíte obávat nechtěného úniku informací.

připojení

Nejznámějšími druhy DSL jsou VDSL a ADSL. Jaký je mezi nim rozdíl?
ADSL je připojení asymetrické. Jedná se o připojení, v němž je vyšší rychlost stahování než odesílání dat. Tento způsob může vyhovovat většímu množství uživatelů a také je více rozšířený. Díky kabelovému připojení ADSL můžete využívat jak internet, tak i signál pro digitální televizi. Kabelové připojení ADSL zajišťuje kvalitnější příjem než přenos pomocí Wifi. Oproti tomu VDSL je připojení symetrické. Jedná se o technologicky vyspělejší způsob, jež nabízí připojená rychlejší, a kromě toho je zaměřeno na odesílání dat. Mezi společnosti, které poskytují internet je O2. Pokud si objednáte o2 internet, získáte kvalitní služby za velmi přijatelné ceny.