Zahradní kašny a fontánkylze pořídit v kamenném, či dřevěném provedení, v přírodním stylu, nebo propracované, v renesančním stylu, se soškami a jinými rozličnými dekoracemi. Skvěle také vypadají na letních rozkvetlých zahradách kaskádové fontány.
voda fontány
Pro zahradní jezírko je velice důležité udržet přírodní biosystém
Aby si biosystém v zahradním jezírku udržel rovnováhu, voda se v jezírku musí trochu hýbat. Právě k tomuto účelu jsou ideální zahradní vodotrysky a fontánky. Mimo tohoto dodají kašny a fontánky do zahrádky živou atmosféru a pohádkové kouzlo. Ideální jsou také solární fontány a vodotrysky, které vám okolí jezírka či zahrádku nebudou hyzdit kabely.

Navíc mohou fontány sloužit nejen k okrase zahrad, ale též jako
·         zvlhčovače vzduchu, kdy je můžete vybavit voňavými esencemi,
·         mohou se stát vkusným, přírodním a estetickým pítkem pro zahradní ptactvo.

Tím se zahradní fontánky a vodotrysky stávají pastvou pro všechny naše smysly. Mnoho ze zahradních fontánek je navíc doplněno kvalitními LED diodami, nebo jsou zdobeny polodrahokamy. Tekoucí voda zurčící ze zahradní fontánky či kašny umožňuje báječnou relaxaci a zklidnění všech smyslů. V jejich blízkosti můžete zapomenout na všední starosti, uvolníte tělo i mysl a potěšíte oko i duši krásou a elegancí tohoto oblíbeného zahradního doplňku.
Zahradní jezírko se zurčící fontánkou
Klasické a kaskádové fontány a kašny vnášejí do zahrádek a interiérů energii vodního živlu.  Krása a tvar zahradních fontán, společně se zvukem tekoucí vody vytvářejí nezapomenutelné kouzlo. Jsou vhodné do zahrad, vnitřních interiérů, nádvoří, do skalek, ale i do vestibulů, vstupních hal nebo jiných reprezentačních místností.

Určitě uděláte velikou radost, když někomu věnujete zahradní fontánku jako dárek. Hodí se pro vyznavače tradičních hodnot a dekorací jak do zahrádek, tak do bytů.