Inteligentní odhad, proč se ve výherních automatech používají symboly ovoce, by mohl být ten, že představují dary přírody, a proto v mysli vyvolávají asociace na odměnu.

Ovoce i v řecké mytologii představuje plodnost, což je ozvěnou představ o štědrosti. Správná odpověď je však přímočařejší, žvýkačky a bonbony.

SYMBOLY OVOCE V HRACÍCH AUTOMATECH

Původní hrací automaty z 18. století obsahovaly čísla a symboly z balíčku karet, což mělo více společného s pokerem, než se zdá dnes. V roce 1913 zvolila společnost Bell-Fruit Gum Company v rámci rebrandingu po předchozích těžkých manipulacích s hracími automaty nevinné a barevné obrázky ovoce, které připomínaly dětskou hru, aby zajistila odměny a pamlsky. Automaty v této éře běžně vydávaly z těchto automatů pamlsky s příchutí třešní, banánů a ananasu. Přesto se odměny brzy zpestřily alternativami v závislosti na dostupnosti majitele přístroje. Rychle vpřed do 21. století; online ovocné sloty se neustále snaží diverzifikovat kasinové hry. Například Sizzling Hot Deluxe od casina Admiral kombinuje vesmírné třesky s ovocnými 5 válcovými automaty.

hrací automaty

PRVNÍ POUŽITÍ OVOCE V HRACÍCH AUTOMATECH

Na počátku 20. století se prosadily zákony proti hazardu. Výherní automaty neboli jednorucí bandité stále častěji polykaly životní úspory lidí. Když se tyto protihazardní zákony rozšířily po celých USA, výrobci upravili výherní automaty a nahradili pokerem ovlivněné vizuály Zvonu svobody Charlese Feye symboly ovoce, které při vytvoření shody na výherní řadě rozdávaly žvýkačky. Sázející nyní mohou hrát o žvýkačky místo peněz, když se v řadě za sebou sejdou tři stejné plody. Třešně byly prvním symbolem scatteru a mohly se objevit kdekoli na válcích automatu, pokud byly tři třešně v jedné řadě, což se považovalo za výhru. Třešně, melouny, švestky a ananasy jsou dodnes používanými klasickými motivy ovocných automatů které jsou inspirovány příchutí žvýkaček. Za nápadem přeměnit hrací automaty na herní automaty na žvýkačky stál O. D. Jennings, šéf společnosti Industry Novelty Company. Výherní automaty si našly cestu do obchodů se smíšeným zbožím a zároveň obcházely zákony o hazardních hrách. To inspirovalo novou vlnu vynálezů hracích automatů, protože tato technologie nebyla patentována. Výherní automaty se vyvíjely rychleji, stejně jako větší výplaty.

VYPLÁCEJÍ OVOCNÉ AUTOMATY VÍCE NEŽ BĚŽNÉ AUTOMATY?

Nejlepší online kasina dodržují fair play tím, že používají generátor náhodných čísel (RNG), což je zákonná povinnost. RNG je počítačový algoritmus používaný k náhodnému stanovení šance na výhru, který se používá v ovocných automatech a běžných automatech. RNG dokáže během sekundy provést stovky výpočtů. Sekvence čísel vytvořená RNG odpovídá symbolům na válci. Tento algoritmus určuje, zda hráč obdrží výplatu, nebo ne. Každý ze symbolů na válci má nerovnoměrně váženou hodnotu. Nerovnoměrná váha znamená, že symbol s nižší váhou má větší pravděpodobnost, že se objeví, než symbol s vyšší váhou (například bonusy nebo volná kola). Podle zákona musí provozovatelé her často nechat své RNG včas zkontrolovat, aby byla zachována fair play. Auditor je nezávislá třetí strana, která zajišťuje neutrální výsledky. Jelikož jsou ovocné automaty stejné jako běžné automaty, fungují na nich různé výherní strategie. Mezi tyto strategie patří výběr hry na základě jejího RTP a míry variance. Je důležité si uvědomit, že ovocné sloty nejsou horké ani studené. Jejich výplata závisí na RNG, variance a RTP. Pokud například hrajete ovocné automaty s vysokou variabilitou, pravděpodobně získáte méně výher než u automatů s nízkou variabilitou.

hazardní hry

OVOCE: OVOCNÉ HRACÍ AUTOMATY V ČR

Barevné, zábavné, kreslené výherní automaty na ovoce byly v 50. až 80. letech 20. století velmi populární. Sázející přitahovaly pohledy, zvuky a výplaty za odpovídající symboly ovoce. Navzdory tomu, jak mohou vypadat, nejsou ovocné hry technicky vzato hracími automaty, protože jsou založeny na štěstí. Regulace ve České republice vyžadovala, aby provozovatelé her vnesli do ovocných her prvek dovednosti, aby zůstaly legální. Ve ČR byly do výherních automatů zavedeny jedinečné funkce „hold“ a „nudge“, které hráčům umožňují prokázat dovednosti. Podržení v automatech je funkce, která umožňuje hráčům přepínat s válci, které nejsou statické, a zlepšit tak jejich výsledek. Nudge umožňuje hráčům přepnout válec o jedno místo nahoru nebo dolů v naději na příznivé uspořádání symbolů.

MODERNIZOVANÉ OVOCNÉ SLOTY

Jednoduchost ovocných symbolů omezuje větší sofistikovanost moderních technologií. Citrony a třešně výrazně provokují chuťové pohárky a vyvolávají nostalgii po sladkostech, čímž hráčům psychologicky připomínají odměny. Nezřídka se citrony nebo třešně spojují s výherními automaty nebo hazardními hrami, protože jsou často plakátovými symboly v reklamě na hazardní hry. Hra Fruity Fiesta od společnosti Wazdan pokročila k větším jackpotům a většímu počtu bonusových kol, čímž spojuje retro atmosféru a nostalgii ovocných automatů.

Před ovocem byl dominantním tématem výherních automatůpoker. Jasný rebranding odhalil temnou historii těžkých podvodů v ovocných automatech. Dnes zajišťují neutralitu ve hře algoritmy RNG a nezávislí auditoři.