Někdy potřebujeme uložit knihy nebo elpíčka, jindy zase potřebujeme někde přechovávat sezonní oblečení nebo kousky, které nenosíme běžně. Můžeme ale také hledat úschovnu pro šperky, suvenýry, fotky nebo doplňky. Potřebujeme někam přes den schovávat peřiny, nebo třeba časopisy, knihy a důležité dokumenty.

Jaké jsou možnosti v úschovných prostorech?
modrá malba
1.       Odkládací stolky
Do těchto můžete vložit cokoli. Využívat je jako schovku pro hračky pro domácího mazlíčka, ale můžete sem uložit i knihy, dobroty nebo třeba časopisy. Tyto drobné odkládací stolky můžete navíc využít jako sedátka, která můžete umístit do pokojů vašich dětí, nebo je mít v obývacím pokoji připravené pro návštěvy. Pokud si zvolíte takové kovové nebo lakované stolky, můžete je využít třeba i v koupelně nebo v šatně, ať už na kosmetické potřeby nebo na jiné přípravky.

2.       Skříně
Pokud máte problém s místem, kterého v bytě není mnoho, určitě by bylo lepší investovat do skříní, které by se táhly přes celou stěnu. Ideálně by měly být vysoké až do stropu, ale ne nutně. Mohou jenom působit jako vestavěné a ve své podstatě jich může vedle sebe stát několik ve stejné barvě, aniž by působily rušivě. Aby se vám pod nimi neusazoval prach, neměly by mít nožičky, ale měly by stát pevně na zemi.

A pokud vám záleží na eleganci, pořiďte si skříně, které mají lesklý povrch, protože světlá barva s odleskem působí luxusně a elegantně zároveň, navíc světlá barva je teď v interiérech in. Vestavěné skříně nemusejí mít vždy posuvné dveře, mohou mít i klasické otevíratelné dveře.
velká šatna
3.       Špajzka neboli komora
Pokud jste vlastníkem jednoho z těch starších bytů, postavených někdy do poloviny devadesátých let, jistě máte tu výhodu, že v kuchyni máte speciální místo většinou v rohu místnosti, které je vyhrazené pro uskladnění věcí, které běžně v kuchyni potřebujete a které nevyžadují chlazení, jako jsou mouky a cukry, ale také pečivo nebo zavařeniny a  věci na pečení. Potraviny zde jsou udržovány v suchu, tmě a chladu, tedy se dá říct, že slouží jako chladnička, ale je v ní o něco tepleji, kvůli ventilaci většinou okolo deseti stupňů.

Novější byty často disponují komorami. Jedná se o malou místnost, ve které je zpravidla regál nebo dva, v níž se uchovává všechno potřebné. Někteří využívají komoru jako sklad a úschovu oblečení, někteří zde mají uschovány věci na úklid nebo sezonní oblečení. Některé domácnosti zde dávají například pračky a sušičky.