Je překrásný

Růženín patří k nejkrásnějším minerálům, které se vyskytují přirozeně ve volné přírodě. Je to v podstatě křemen, sloučenina křemíku s kyslíkem, jinými slovy oxid křemičitý, se stopovou příměsí manganu, titanu a železa, které mu propůjčují růžovou či narůžovělou barvu. Naleziště růženínu se nachází roztroušena po celém světě a dokonce byste jej mohli objevit i v České republice, zejména na Českomoravské vrchovině.

růženín

Je netoxický

Toxicita růženínu je prakticky nulová, proto jej můžete mít směle doma i tam, kde se pohybují malé děti. Pokud není minerál příliš malý, že by jej mohly spolknout, bude pro ně i vhodnou hračkou. Navíc se dětem bude jistě líbit jeho růžová barva, což v nich bude vzbuzovat cit a lásku k sobě samým, ke zvířatům, rostlinám a samozřejmě ke všem členům rodiny, přátelům, kamarádům a ostatním lidem.

Snadno se opracovává

Růženín snadno opracujete do podoby broušených útvarů, např. kuliček, placek, oválků, šišek, můžete z nich vytvářet náramky, náhrdelníky, náušnice, prsteny a velké oblibě se těší i jako náramek nad kotník, který probouzí u mnoha mužů erotické touhy.

surový růženín

Vhodný pro ženy i pro muže

Domníváte se, že minerály, a zvláště pak růženín, jsou vhodné pouze pro ženy, protože jsou příliš něžné? To se mýlíte. Proč by nemohli muži nosit náramky růžové barvy, vždyť se v době renesance právě růžová barva připisovala mužnosti a mužskému sebevědomí, zatímco dnes se to některým „agentům s teplou vodou“ nehodí do krámu a propagují temné barvy, zejména šedou a černou, což také koresponduje s temnotou jejich mysli.

Vzpomínáte si na Daniela Nekonečného, na jeho gejzíry vášně a zejména krásné barvy, jimiž se obklopoval? Přinášel lidem radost, miloval zvířata a právě barvy mu v tom výrazně napomáhaly. Růžová je běžnou součástí barevného spektra a rozhodně mezi ostatní barvy patří.