Čert na koze Tipy Audioknihy Vojtěch Dyk s Martinem Písaříkem v Aprílové škole

Vojtěch Dyk s Martinem Písaříkem v Aprílové škole

Vojtěch Dyk s Martinem Písaříkem v Aprílové škole

Oblíbené bajky a nebajky, básničky, říkadla a písničky Jiřího Žáčka vydává Supraphon jako audioknihu. Málokteré vydavatelství se tak jako Supraphon programově věnuje vydávání CD pro dětského posluchače. V promyšleném dlouhodobém plánu přináší nahrávky zábavné, zajímavé i inspirativní, pohádky, naučné příběhy, propojující zábavu s poučením i poezii pro děti.

reklama

Nahrávka Aprílové školy Jiřího Žáčka rozesměje a potěší jazykovým vtipem. Některé z básní jsou zhudebněny a nazpívány herci Vojtěchem Dykem, Martinem Písaříkem, Lucií Pernetovou s velkým nadšením a pochopením básníkova smyslu pro nesmysl. Herci a zároveň zpěváci si stejně jako autor pohrávají se slovními hříčkami, obrazovostí jednoduchých a zároveň pronikavě bystrých žertů. Vznikla nahrávka, která pobaví svou rozverností a veselou náladou. 

 

 „Děti čtěte, vzdělávejte se a až vás to nebude bavit, můžete si pustit literaturu z CD. Když si pustíte Aprílovou školu, tak uslyšíte, jak zábavné může být to, čemu se říká poezie." vzkazuje posluchačům Aprílové školy Vojtěch Dyk. Martin Písařík o své práci na nahrávce prozradil: „Tyhle básničky pro děti musí bavit nejen děti, ale i dospělé. Při nahrávání jsem se občas sám rozesmál nad čteným textem. Je to totiž poezie hravá, vtipná a chytrá."

V knižní podobě vyšla Aprílová škola již v mnoha tisícových nákladech, poprvé v roce 1978 u nakladatelství Albatros. Dostala se do čítanek, nezestárla, tak jako nemůže zestárnout schopnost dětského vidění světa jejího autora.

Supraphon tento literární evergreen poprvé v audiopodobě nabídne 25. 3. 2011.

(Tom)

Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Zapomněli jste login nebo heslo?
Zaregistrujte se a získejte spoustu výhod!

reklama

Citát dne

Joseph Heller:
Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.

reklama

Komiks

Martin Michal a Trabant

Čert na koze gratuluje...

23 / 05 2012

Dnes slaví narozeniny:

 

Jiří Štědroň
- zpěvák, herec - nar. 1942

Felix Slováček
- saxofonista, dirigent - nar. 1943

Jaromír Pelc
- básník, publicista - nar. 1952

Barbora Seidlová
- herečka - nar. 1981

Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz

Nejčtenější články

reklama

Galerie výherců

  • Kosmetika Brelil
Tomáš M. Brno
Čert na koze gratuluje!!!