Kotvald a Hložek ohlásili velký návrat!
Letošní rok slibuje společný koncertní návrat Petra Kotvalda a Stanislava Hložka, kteří pobláznili všechny dospívající dívky v první polovině osmdesátých let minulého století. Jejich hit Holky z naší školky se stal nejprodávanějším singlem v historii Československa a v rádiích se hraje dodnes. A k chystanému koncertnímu turné dávno rozpadlé dvojice připravilo hudební vydavatelství Supraphon novou kompilaci, která je ideální připomínkou jejich hvězdných momentů. Ačkoli se jejich pěvecké dráhy, dlouho spojené s Hanou Zagorovou i navzájem, už dávno rozešly, sentiment interpretů, ale hlavně posluchačů, stále potěšitelně trvá.
Nový výběr představuje logicky především to nejpodstatnější z osmdesátých let, nabízí ale i mírný přesah. Titulní Holky z naší školky jsou naprostým fenoménem, ve dvacítce skladeb ovšem samozřejmě nechybějí ani písně V pohodě, Bílá královna, Diana, Bantam, Déšť má dovolenou, Sen můj a Lízin, Dívka Madelaine nebo Zmoklá kráska. A dočkají se i příznivci legendárního Sandokana! Většina písní byla natočena za doprovodu Orchestru Karla Vágnera, který dal před lety Kotvalda s Hložkem dohromady. Původně je totiž angažoval jako vokalisty a křoví do nového koncertního programu Hany Zagorové.
Bezstarostně taneční tempa v prověřeném retro soundu 80´, ale také líbivě melodické pomalejší skladby, to vše pro dva tehdy ojedinělé klukovské hlasy se sympatickou pódiovou prezentací. Profesionální autorské, kapelové a produkční zázemí z nich učinilo nesporně velmi oblíbenou součást našeho popu. Největší hity populárního dua v originálních verzích se v podobě CD objeví na našem trhu už 23. dubna 2010 a pořídit si je budete moci za 249 korun.

Podívejte se na Holky z naší školky, jak je zpívali Kotvald s Hložkem v dobách své největší slávy:
Thomas
Čtěte také:
Čert na koze gratuluje...
Dnes slaví narozeniny:
Ivan Mládek
- zpěvák, hudebník, textař - nar. 1942
Jana Preissová
- herečka - nar. 1948
Miroslav Donutil
- herec - nar. 1951
Josef Váňa ml.
- žokej - nar. 1991
Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz
Probíhající soutěže
Nejčtenější články
Galerie výherců
- Kosmetika Brelil



