Čert na koze Show Hrachovka na Valašsku to je zážitek na jeden rok

Hrachovka na Valašsku to je zážitek na jeden rok

16.08.2010, 12:23 |Foto: Filip Frydrych tisknout článekposlat e-mailem
Hrachovka na Valašsku to je zážitek na jeden rok

Valašské království mě vždycky fascinovalo. Salaše, slivovice, ogaři, frgály, ovce a samozřejmě nádherné nářečí. Co by kamenem dohodil, se v srdci Valašského království ve vesnici Hrachovec konal po sedmnácté tradiční hudební festival Hrachovka. Nebyl by to tradiční festival, kdyby na něm nezahrála cimbálovka. Ovšem dovedete si zajisté představit spojení cimbálovky, alkoholu a brzkých ranních hodin. I tak však nadějné seskupení, říkající si „Cimbálovka od Mezříča“ ,sklidila obrovské ovace ve stoje. :o)

reklama

 

Letošní ročník svým pojetím zůstal věrný českým a slovenským bratrům a sestrám a na festivalu o třech pódiích vystoupily dvě desítky kapel představující tyto dva národy. Ačkoliv se hudební festival Hrachovka řadí mezi stálice na hudebním trhu, tento rok zažil velký třesk a otěže třímal nový produkční a organizační tým, a mohu potvrdit, že porodní bolesti nebyly tak patrné. Vytknout se dají pouze tři věci. Malá účast zhruba 1700 návštěvníků, která z pohledu mého byla zapříčiněna nízkou medializací, a během dne stále převládající ticho, což pro změnu bylo způsobeno až příliš sofistikovaným rozpisem kapel, které každou chvíli něco zkoušely nebo nezkoušely.

Jak jsem již předeslal, tak Valašskem zněly československé zvuky a někdy i pazvuky interpretů a stálic našich rádií a televizí. Ondřej Hejma se svým Žlutým psem, Jan Budař a jeho Eliščin Band či Michal Hrůza nebo Martin Chodúr -  ti bezpochyby patřili mezi špičky festivalu. Největšího ohlasu a jekotu fanynek však sklízeli „mladí a velmi nevinní" Airfare, Skyline či Elektrick mann nebo směsice obojího Plastic People of the Universe. Za špičku hudebního šapita Hrachovka lze považovat kluky z Charlie Straight, Skrznaskrz, Innocens či Raprodux. Víc jsem už opravdu pod množstvím domácí slivovice nestíhal a nechal se zlákat na pravé zabijačkové hody přímo na festivalu.

SNy

 

 

Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Zapomněli jste login nebo heslo?
Zaregistrujte se a získejte spoustu výhod!

reklama

Citát dne

Joseph Heller:
Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.

reklama

Komiks

Martin Michal a Trabant

Čert na koze gratuluje...

23 / 05 2012

Dnes slaví narozeniny:

 

Jiří Štědroň
- zpěvák, herec - nar. 1942

Felix Slováček
- saxofonista, dirigent - nar. 1943

Jaromír Pelc
- básník, publicista - nar. 1952

Barbora Seidlová
- herečka - nar. 1981

Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz

Nejčtenější články

reklama

Galerie výherců

  • Kosmetika Brelil
Tomáš M. Brno
Čert na koze gratuluje!!!