Defibrilátory v Senátu
Senátor Miroslav Krejča uspořádal ve středu 23.března 2011 v Zeleném salonku Senátu Parlamentu České republiky prezentaci heartsine by hagenuk : „Koncepce záchrany života – defibrilátory pro použití v České republice“. Firma hagenuk představila senátorům a zástupcům záchranných složek sortiment defibrilátorů pro veřejné i soukromé využití. Skutečností je, že z cca 15 000 obětí srdeční zástavy v České republice za jeden rok mohl být značný počet zachráněn, pokud by byly defibrilátory široce dostupné.
V případě srdeční zástavy je aplikace elektrického šoku a následná srdeční masáž během prvních pěti až deseti minut jediná možnost záchrany lidského života. S pomocí defibrilátorů heartsine by hagenuk může tato rychlá a nezbytná opatření provádět i lékařský laik a tím pomoci zachránit život. Tyto defibrilátory neumožňují nevhodné použití. Existuje pouze jedna chyba a to:Neudělat NIC!
Této příležitosti využil prezident společnosti -skupiny hagenuk -pan Willi Radons a předal zástupcům záchranné služby, hasičského sboru, vodní zachranné služby a horské služby defibrilátory k používání. Zástupci záchranných složek defibrilátory s díky převzali, těší se na další spolupráci se společností hagenuk a vítají významné zvýšení bezpečnosti na veřejnosti.

Red.
Citát dne
Joseph Heller:
Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Čert na koze gratuluje...
Dnes slaví narozeniny:
Jiří Štědroň
- zpěvák, herec - nar. 1942
Felix Slováček
- saxofonista, dirigent - nar. 1943
Jaromír Pelc
- básník, publicista - nar. 1952
Barbora Seidlová
- herečka - nar. 1981
Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz
Probíhající soutěže
Nejčtenější články
Galerie výherců
- Kosmetika Brelil



