Čert na koze Show Dáda Patrasová už zase pase písničky

Dáda Patrasová už zase pase písničky

18.04.2010, 08:00 |Foto: Pavel Gwužď/ Supraphon tisknout článekposlat e-mailem
Dáda Patrasová už zase pase písničky

Nejoblíbenější deska ze všech, které kdy Dagmar alias Dáda Patrasová nahrála, se opět dostává na pulty prodejen s hudebními nosiči. Album Pasu, pasu písničky vzniklo v roce 1989 ještě jako LP deska a s Dádou ho nazpívaly Bambini di Praga a nahrál Taneční orchestr Československého rozhlasu, který řídil její manžel Felix Slováček.

reklama

 

Dádino debutové album sice tenkrát moc nepotěšilo kritiky, ale založilo nesmírnou popularitu mladé zpěvačky u dětí a prodalo se jej několik stovek tisíc. Od té doby v reedicích stále neomylně kraluje mezi písničkovými komplety pro děti. Není divu. Tvůrci písní jsou mistři jako Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák, Ivan Mládek, František Ringo Čech, Vladimír Popelka, Felix Slováček, Jiří Šlitr, Jiří Suchý nebo jeho bratr a v podstatě Dádin dvorní textař Ondřej Suchý. Ten pro Dádu psal texty od jejích pěveckých začátků a byl autorem i jejího prvního singlu s písněmi Xenie kontra Arabela a Co se děje v groteskách, jehož vydání v roce 1982 u hudebního vydavatelství Panton inicioval. Později vymyslel Dádinu neodmyslitelnou kamarádku - žížalu Jůlii a po pár letech i kosa Oskara.

Písničky jako Chytila jsem na pasece žížalu, Koloběžka, Rudla Šmudla, Kdybych byla vlaštovkou, Pasu, pasu písničky nebo Strašidýlko Emílek vystřelily Dádu mezi trvalé hvězdy na českém nebi a i po dvaceti letech své zářivé existence okouzlují. Nové vydání kompletu navíc doplňuje bonus několika nejznámějších skladeb z mnoha dalších písničkových alb této první královny dětského popu. Zkrátka nové vydání stále zářivé a nejúspěšnější desky Dády Patrasové nyní přináší dvacet písniček a stojí 199 korun.

A pokud chcete Dádu nejen slyšet, ale i vědět jaké bylo její dětství a vůbec život královny dětských srdcí, v knihkupectvích je k mání kniha Fenomém Dáda. Ta odkrývá nejen její umělecký život, ale i ten soukromý, v němž nechybí ani lásky, milostná vzplanutí a různé aférky. Jak to Dáda měla s Jiřím Štaidlem, Karlem Svobodou, ex-ministrem Michaelem Kocábem či kde a jak ji »sbalil« Felix Slováček? A víte, že si Dádu bral jen pár dnů poté, co se rozvedl se svou první ženou a že v tu dobu byla Dáda už těhotná? Kniha Fenomén Dáda vydalo brněnské nakladatelství Jota.

Více si můžete o knize Fenomén Dáda přečíst zde:

http://www.certnakoze.cz/celebrity/pravda-o-dagmar-patrasove-1829.html

Zde se můžete podívat na jeden z kouzelných videoklipů Dády:

http://www.youtube.com/watch?v=-x8s5-ubYKU

 

Thomas

 

Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Zapomněli jste login nebo heslo?
Zaregistrujte se a získejte spoustu výhod!

reklama

Citát dne

Joseph Heller:
Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.

reklama

Komiks

Martin Michal a Trabant

Čert na koze gratuluje...

23 / 05 2012

Dnes slaví narozeniny:

 

Jiří Štědroň
- zpěvák, herec - nar. 1942

Felix Slováček
- saxofonista, dirigent - nar. 1943

Jaromír Pelc
- básník, publicista - nar. 1952

Barbora Seidlová
- herečka - nar. 1981

Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz

Nejčtenější články

reklama

Galerie výherců

  • Kosmetika Brelil
Tomáš M. Brno
Čert na koze gratuluje!!!