Čert na koze Show Bengt Alhfors: Divadelní komedie v Divadle Palace

Bengt Alhfors: Divadelní komedie v Divadle Palace

18.04.2009, 10:47 |Foto: Pavel Gwužď tisknout článekposlat e-mailem
Bengt Alhfors: Divadelní komedie v Divadle Palace

Herce většinou znáte jen z jejich rolí, ale zkuste si představit, jací jsou v zákulisí a v divadelní zkušebně, a jak se do jejich práce promítá osobní život. Hra pojednává o vtipném pojetí zákulisního života divadelních herců a jejich vztahů, které jsou stejné, ať už pocházíte z Finska, Polska či Česka, plná hereckých kvalit tuzemska.

reklama

 

Pražské Divadlo Palace uvede 20. dubna premiéru předního finského dramatika Bengta Ahlforse, inscenaci Divadelní komedie, ve které se představí elita českého divadelního světa. Veronika Žilková, Ladislav Mrkvička, Lukáš Vaculík tito a další herci pod taktovkou režiséra Petra Hrušky ve hře, která byla napsána v roce 1982 a premiéru měla ještě v témže roce, ve švédském divadle ve finském překladu v divadle v Kuopiu. V této hořko-sladké komedii budeme mít možnost sledovat napětí a průběh zkoušení mezi divadelními herci připravované hry a jejich osobním životem. Přijďte se podívat, jak se dělá divadlo.

„Divadlo je bordel a náš úkol je vyhovovat obecenstvu. Poskytovat mu vzrušení a senzace, za který jsou lidi ochotní zaplatit u kasy. ... Vím, co je to divadlo. Fabrika na vzrušení." (Divadlo Palace)

 

Čert na koze se ptal uměleckého ředitele Divadla Palace Alexeje Pyška:

Na co se mohou diváci Divadelní komedie těšit?
No, každopádně na vynikající výkony herců a hlavně na netradiční provedení hry, skýtající pohled do zákulisního dění.

Co si slibujete od angažování Lukáše Vaculíka?
Já jsem si nesliboval vůbec nic, každopádně předčil všechna má očekávání svým přístupem k práci. Všichni vědí, že je to profesionál a jsem rád, že ho mám ve svém týmu.

Kdybyste si mohl vybrat jakékoliv jméno z herecké branže, kdo by to byl?
Tak máme hodně kvalitních herců v naší republice, ale kdyby tady byl ještě Boris Rösner...

Jak moc je složité mít v dnešní době divadelní byznys?
Je to určitě hodně vyčerpávající, a pohybujete se na tenkém ledě. Určitě je to pro lidi, kteří mají k tomuto byznysu velmi blízký vztah a nazval bych to adrenalinovým sportem.

SNy

Komentovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Zapomněli jste login nebo heslo?
Zaregistrujte se a získejte spoustu výhod!

reklama
reklama

Komiks

Martin Michal a Trabant

Čert na koze gratuluje...

8 / 02 2012

Dnes slaví narozeniny:

 

Martin Tenk
- sportovní střelec - nar. 1972

Denisa Chládková
- tenistka - nar. 1979

Petra Cetkovská
- tenistka - nar. 1985

 

Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz

Nejčtenější články

reklama

Galerie výherců

  • Kosmetika Brelil
Tomáš M. Brno
Čert na koze gratuluje!!!