Připravte se na ohnivé dobrodružství s Vikingy!
Studio, které vám přineslo filmy „Shrek“, „Madagaskar“ a „Kung-fu Panda“, nyní přichází s filmem „Jak vycvičit draka“ – s dobrodružnou komedií ,odehrávající se v bájném světě hřmotných Vikingů a divokých draků sršících oheň, která byla natočena podle knihy Cressidy Cowellové. Příběh se točí kolem vikingského puberťáka Škyťáka, který žije na ostrově Blp, kde boj s draky patří k tradičnímu způsobu života.
Škyťákovy moderní názory a dost nekonvenční smysl pro humor však úplně neladí s jeho kmenem a jeho náčelníkem ... kterým je náhodou Škyťákův otec, Kliďas Velikán. V Drakoškole, do které chodí Škyťák s dalšími vikingskými puberťáky Astrid, Snoplivcem, Rybinohou a dvojčaty Rafanou a Ťafanem Thorstonovými, vidí svou velkou šanci dokázat, že má na to být bojovníkem. Když však potká zraněného draka, s kterým se nakonec spřátelí, jeho svět je náhle vzhůru nohama - a to, co začalo Škyťákovým výstřelem, kterým se měl předvést, se může proměnit v úplně novou budoucnost pro celý kmen.
Film „Jak vycvičit draka" produkuje Bonnie Arnoldová („Příběh hraček", „Tarzan", „Za plotem"), autory jsou Will Davies, Dean DeBlois a Chris Sanders („Mulan", „Lilo & Stitch") podle knihy Cressidy Cowellové.
„Jak vycvičit draka" bylo digitálně převedeného do jedinečného obrazu a zvukové kvality IMAX Experience®. Pomocí křišťálově čistého obrazu, laserového digitálního zvukového systému a největšího plátna v České republice vás IMAX vtáhne do děje!
Film režírují Chris Sanders a Dean DeBlois podle vlastního scénáře.

VIKINGOVÉ ÚTOČÍ...
Ve filmové adaptaci "Jak vycvičit draka" mají Vikingové i draci své oddělené světy, ale pokud se jejich cesty zkříží, což se stává velice často, výsledkem je výbuch a destrukce. "Chtěli jsme vyvolat dojem, že toto místo má svou mytologii a že ostrov Blp, kde žijí, byl osídlen před mnoha generacemi, tak před 300 lety. A že ostrov byl od první chvíle, kdy na něj vstoupili, obsazen draky. Trochu něco jako když farmáři bojují s vlky nebo jak se osadníci vypořádávají s predátory - reakce je úder vrátit. Na tyto Vikingy útočí draci proto, aby jim ukradli jídlo a zničili jejich domovy. A tak tu máme konflikt, který je zakořeněn hluboko v minulosti, a generace, které se snaží společně přežít," říká Dean DeBlois.
Uprostřed tohoto světa se setkáváme se Škyťákem, jediným synem náčelníka Kliďase, který přes své vážně míněné pokusy do něj prostě nějak nezapadá. Ve skutečnosti dopadají všechny jeho další pokusy získat přízeň svého otce a ostatních vesničanů katastrofálně. Ve snaze držet Škyťáka stranou bojů a zamezit tak pokud možno případným pohromám, je Škyťák - neustálý zdroj posměchu Vikingů - poslán do učení ke kováři Tlamounovi, důvěrnému příteli Kliďase. Přes všechnu lásku, kterou ke svému synovi cítí, se Kliďas často stydí za to, že je jeho jediný dědic (alespoň v jeho očích) naprosto neschopný stát se Vikingem - a navíc jejich budoucím náčelníkem. Podceňuje Škyťákův rozum a jeho slabé svaly považuje za nepřekonatelnou vadu.
Na ostrově Blp, kde se film odehrává, skládají Vikingové zkoušku dospělosti tak, že jdou a zabijí draka. Vikingové jsou vydáni drakům na milost od té doby, co jsou na ostrově. Draci jsou v podstatě škůdci, s kterými se Vikingové musejí nějak vypořádat - jen místo toho, aby ohryzávali kůru nebo napadali listy rostlin kradou ovce a ničí celé vesnice. Takže pokud Škyťák nakonec naváže něco jako vztah, blízký vztah s drakem, je to rouhání celé vesnici. Není to úplně to, co by měl dělat syn jejich náčelníka. Škyťákův otec je hlavním válečníkem Vikingů. Je to houževnatý syn své zbraně - každá Kliďasova paže je dvakrát větší než dva Škyťáci dohromady.
Čert na koze gratuluje...
Dnes slaví narozeniny:
Martin Tenk
- sportovní střelec - nar. 1972
Denisa Chládková
- tenistka - nar. 1979
Petra Cetkovská
- tenistka - nar. 1985
Rádi předáme vaši gratulaci, pište na redakce@certnakoze.cz
Probíhající soutěže
Nejčtenější články
Galerie výherců
- Kosmetika Brelil






